bkfoto

Go to content

Main menu

Jmenuji se Bogdan Kaleta

 

Zdravím všechny příznivce fotografie !

Prostřednictvím těchto stránek se s Vámi chci podělit o mou zálibu, koníček, který mi pomáhá odreagovat se od starostí všedního dne. Již od dětství se věnuji technice. Tato záliba mě časem dovedla k přístrojům zachycujícím obraz, fotoaparátům jak analogovým tak i digitálním. Dnešní možnosti zachycení obrazu jsou samozřejmě hlavně číselné, přinášející do oblasti fotografie mnohé možnosti. Počátky mého aktivnějšího sblížení s fotoaparáty bylo v roce 2000 s příchodem prvních přístrojů. Teprve po několika létech jsem se začal podrobněji věnovat způsobům zprávného ztvárnění orazu. Mezi mé hlavní oblíbené oblasti patří krajina, portrét a sport. Snažím se o zachycení netradičních přírodních scenérií a vytvoření snímků zachycujících realitu dnešního života. Mám rád fotografie, které mají myšlenku a můžou budoucím generacím něco o nás sdělit.

Přeji všem dobré světlo !!!  


BKfoto :)


Pokud se chcete o mě dovědět více čtěte níže

Pocházím z malé vesničky, Hrádku. Své dětství jsem trávil na odlehlém místě vesnice a to v oblasti zvané Rykaly, pojmenované jak jsem se později dověděl po jednom z bohatších obyvatel obce pana Rykaly, který zde bydlel v 16.tém století a měl zde velký statek. Místo je položené od centra obce o zhruba 300 výškových metrů. Pravděpodobně moje dětství mě ovlivnilo na cestě k fotografii. Mám rád zejména fotografie krajiny. Jistě si dovedete představit krásné výhledy, západy slunce, ty kouzelné scenérie které z okna městského paneláku prostě běžně vidět nemůžete.

Ve školních létech jsem se zabýval telekomunikační technikou a nabyté vědomosti uplatňuji teď ve svém zaměstnání. Pracuji na pozici zpracovatele dokumentace telekomunikačních sítí na pobočce firmy OPTOMONT v Ostravě.

Mezi mé další koníčky patří zejména sport, konkrétně cyklistika, plavání a lyžování.

Věnuji se rovněž hudbě. Již od mládí hraji na příčné flétně ( music). Tato záliba je úzce spojená s focením jelikož vhodným spojením těchto dvou výrazových prostředků může docházet k nečekaným uměleckým zážitkům. Nad touto skutečností již delší dobu přemýšlím a do budoucna bych rád těchto spojení využíval.

Jsem věřící. Navštěvuji místní sbor  církve bratrské kde jsem členem.

 
Back to content | Back to main menu